Luxbud

Rozpoczęcie roku szkolnego inne niż wszystkie w Mechaniku [FOTO]

Polonaisse

Po prawie półrocznej przerwie uczniowie wracają do szkół. Zwykle uroczysty dzień jest inny niż zawsze. W większość szkół uczniowie spotkali się tylko w gronie swoich klas i z wychowawcami.  Wszyscy byli zobowiązani do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Ze względu na pandemię koronawirusa nowy rok szkolny będzie się różnił od poprzednich. Pełni obaw są nie tylko nauczyciele, ale też rodzice.

Nasz powiat należy do tzw. strefy zielonej, gdzie zachorowań na COVID-19 jest stosunkowo niewiele, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej nie ma więc obowiązku noszenia maseczek na terenie szkół. W porozumieniu z dyrekcjami rekomenduję jednak, aby uczniowie, którzy wychodzą na przerwy międzylekcyjne lub przechodzą z klasy do klasy, takie maseczki zakładali – przypomina wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Po przerwie na uczniów czekać będą nie tylko specjalnie opracowane rygory sanitarne ale i odnowione wnętrza. Na remonty przeprowadzone w pozostałych placówkach wydano ponad 216 tys. zł.

W I Liceum Ogólnokształcącym odnowione zostały dwie pracownie (m.in. malowanie ścian, wymiana instalacji elektrycznej, renowacja parkietu) oraz ogrodzenie szkoły. W II Liceum Ogólnokształcącym naprawiono dach, wyposażenie boiska, pomalowano niektóre sale lekcyjne i zaplecze. W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w kilku klasach wycyklinowany został parkiet, pomalowano ściany i wymieniono oświetlenie. Naprawiono też dach budynku CKP oraz wyburzono stary garaż.

Sporo zmieni się również w Zespole Szkół Ekonomicznych, a szczególnie na jego korytarzach, gdzie m.in. pomalowano hol i wykonano zabudowę rur na parterze, wykonano nową posadzkę na pierwszym piętrze, pomalowano ściany i drzwi na drugim piętrze.

Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych wzbogacił się o nowy system alarmowy i nową pracownię komputerową. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu wyremontowano pracownię ekologiczną i uszczelniono dach budynku szkoły. W SOSW dodatkowo zmodernizowany został szkolny monitoring i huśtawka na placu zabaw. Budynek Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych przeszedł naprawę dachu, orynnowania i fragmentów elewacji. Pomalowano także pięć pokoi mieszkalnych w bursie szkolnej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD