ROZPOCZĘŁA SIĘ BUDOWA MIEJSKIEGO GRILLA

Reklama

Już niebawem mieszkańcy Radomska będą mogli grillować na terenie przy tzw. „wielorybku”. Rozpoczęła się budowa miejskiego grilla. Jest to jeden ze zwycięskich projektów drugiej edycji budżetu obywatelskiego.

Inwestycja obejmuje ustawienie trzech betonowych grilli rekreacyjnych, montaż czterech kompletów stolików z ławkami, z zakotwieniem ich w gruncie (przy jednym grillu będą dwa komplety stolików z ławkami), montaż kosza na śmieci i tablicy ogłoszeń oraz utwardzenie nawierzchni parku grillowego tłuczniem kamiennym, z zabezpieczeniem krawędzi obrzeżem.

Przypomnijmy. Plany budowy grilla wywołały sprzeciw grupy mieszkańców okolicznych bloków. Ostatecznie, po konsultacji z radomszczanami ustalono, że grill zostanie wybudowany w większej odległości od zabudowań mieszkalnych aniżeli zakładał pierwotny projekt. – Odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu, mieszkańców i członków zespołu ds. budżetu obywatelskiego, podczas którego uzgodniono drobną korektę przesunięcia tej inwestycji o kilkanaście metrów od bloków – wyjaśnia członek zespołu ds. budżetu obywatelskiego,  radna Magdalena Spólnicka. Dodatkowo, grill zostanie odgrodzony od bloków pergolami.

Budowa ma się zakończyć do 31 maja 2017 r. Koszt zadania to blisko 26 tys. złotych.

Oprócz grilla, na terenie przy „wielorybku” wkrótce mają pojawić się również piłkarzyki, szachownice oraz stoły do gry w tenisa stołowego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD