RTOnZ prosi o wsparcie. Brakuje funduszy na leczenie bezdomnych kotów

Reklama

Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami od lat pomaga bezdomnym zwierzętom z terenu Radomska i powiatu. Niestety nie ma pieniędzy na dalsze leczenie i utrzymanie zwierząt.


W trakcie działalności RTOnZ poddało zabiegom sterylizacji i kastracji ponad 1500 kotów i psów. Przeprowadzili leczenie około 1300 zwierząt z czego ponad 1200 trafiło do nowych domów. Niestety rosnące ceny powodują, że kocie potrzeby znacznie przekraczają ich możliwości finansowe.

Dwa lata pandemii, kryzys gospodarczy, inflacja, wojna na Ukrainie. Te wszystkie czynniki w różny sposób powodują, że wpłat od darczyńców jest znacznie mniej niż w latach ubiegłych. W tym czasie ceny usług weterynaryjnych, karmy, żwiru rosną. Długi u weterynarza sięgają tysięcy.

Koszt wyżywienia i żwirku dla blisko 80 kotów, które przebywają w kociarni jest ogromny, nie mówiąc już o kosztach weterynaryjnych. Ciężko decydować między leczeniem zwierząt, a ich karmieniem. Jeśli nie zdobędziemy funduszy, będziemy musieli wstrzymać przyjmowanie kolejnych kotów na zabiegi i leczenie. Jeżeli nie uregulujemy zaległych opłat, weterynarz nie będzie leczył naszych podopiecznych. Prosimy o pomoc, każda złotówka ma znaczenie- mówi Andżelika Chodorek, prezes RTOnZ.

Radomszczańska kociarnia to miejsce, w którym schronienie znajdują koty bezdomne, niechciane, w trakcie leczenia i oczekujące na dom. Ale kociarnia to też nieustające źródło wydatków…

Towarzystwo utworzyło zbiórkę z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe ich codziennej walki o lepsze jutro dla mniejszych braci.

Link do zbiórki – TUTAJ.

Ogłoszenia podopiecznych do adopcji znajdują się na profilu RTOnZ (https://www.facebook.com/RTOZ.Radomsko). Kontakt w sprawie adopcji: 695 752 709.Czytaj też: 1 grudnia Światowy Dzień AIDS 2022 oraz kampania społeczna #jedynytakitest

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD