Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

RUSZA PRZEBUDOWA A1 I DK 91

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi wkrótce ruszą prace budowlane na autostradzie A1 i DK 91 w województwie łódzkim. W najbliższy piątek, 15 marca kończy się okres zimowy i dwie firmy, z którymi podpisano umowy na projekt i budowę autostrady A1 Tuszyn Stryków przystępują do pracy w terenie – zauważa, Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji GDDKiA oddział w Łodzi. Kardynalną zasadą, jaką przyjęto, jest to, że ruch po głównej trasie (A1, DK1) będzie odbywał się przez cały czas trwania robót. Główna jezdnia nie będzie więc zamykana – dodaje.

W pierwszej kolejności  sprawa dotyczy dwóch odcinków realizacyjnych, czyli „A” Węzeł Tuszyn – Węzeł Piotrków Trybunalski Południe (odcinek starej autostrady A1) o długości blisko 16 km i „D” Radomsko – granica województwa śląskiego. –  Już w najbliższy poniedziałek 18 marca na drodze pojawią się ekipy przygotowujące swoje odcinki do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. Na wstępie będą budowane tzw. przewiązki, czyli miejsca, gdzie ruch z jednej jezdni będzie przekierowany na drugą, w dalszej kolejności ekipy  drogowców zaczną malowanie oznakowania poziomego i ustawianie znaków oraz tablic, należy więc spodziewać się pewnych ograniczeń w ruchu, jednak będą one niewielkie. Kiedy całe oznakowanie będzie gotowe, w asyście zarządcy policji i zarządcy drogi zostanie wprowadzona organizacja ruchu, jaka będzie obowiązywała w pierwszym etapie prac – informuje M. Zalewski. – Kardynalną zasadą, jaką przyjęto, jest to, że ruch po głównej trasie (A1, DK1) będzie odbywał się przez cały czas trwania robót. Główna jezdnia nie będzie więc zamykana – dodaje.

Na odcinku „A”  z ruchu zostanie na początku wyłączona jezdnia zachodnia (w kierunku Katowic) i ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jezdni wschodniej w systemie 2+1. (Dzięki szerokości jezdni możliwe okazało się wyznaczenie trzech pasów ruchu: 2x3m + 1×3,5m). Dwa będą prowadziły w kierunku Katowic, jeden w stronę Łodzi.

Na odcinku „D” w pierwszej kolejności prace będą prowadzone na jezdni wschodniej (kierunek Łódź), zaś ruch w obie strony będzie się odbywał jezdnią zachodnią również w systemie 2+1 (dwa pasy ruchu w kierunku Katowic, jeden do Łodzi). – Według wykonawców ostateczna organizacja ruchu, jaka będzie obowiązywała w czasie budowy powinna zostać w prowadzona: w przypadku odcinka „D” w ostatnich dniach marca, natomiast jeśli chodzi o odcinek „A”, na przełomie marca i kwietnia. Wiele zależy od pogody – zauważa Maciej Zalewski.

Prace na odcinku „A” realizuje konsorcjum firm: Budimex – Strabag, zaś odcinek „D” buduje firma Intercor.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Uhm. Może warto poprawić tekst i tytuł bo po pierwsze nie istnieje żadna „autostrada DK91”, a po drugie na krajowej 91 żadna przebudowa nie rusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW