RUSZYŁY PRACE NA DK1. BĘDĄ UTRUDNIENIA!

Reklama

Rozpoczął się dwumiesięczny remont nawierzchni na drodze krajowej 91 w powiecie radomszczańskim. Łącznie zostanie wyremontowane około 7,5 kilometra drogi.

– Pierwszy blisko pięciokilometrowy odcinek, gdzie prowadzony jest remont, napotkamy między Rozprzą i Niechciacmi, drugi o długości 2,5 kilometra między Bobrami i Borkami. Prace polegają na usunięciu (sfrezowaniu) starej, zniszczonej warstwy nawierzchni i położeniu trzech nowych warstw: wyrównawczej, wiążącej i ścieralnej, wraz ze stalową siatką wzmacniającą. Pozwoli to nie tylko poprawić komfort jazdy ale także zdecydowanie poprawić trwałość drogi. Roboty prowadzone są raz na jednym, raz na drugim pasie jezdni, a ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany ręcznie przez pracowników. W miejscu prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie do 60 km/h – wyjaśnia rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski.

Przewidywany czas zakończenia prac, to 15 września, jednak ze względu na fakt, że wymagają bezdeszczowej pogody, termin może ulec przesunięciu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD