Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA SZKOŁY

Ruszył nabór wniosków o 300 plus

Dzisiaj ruszył nabór wniosków o świadczenie „Dobry start”. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla każdego uczącego się dziecka z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać już od 1 lipca drogą elektroniczną (przez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą papierową (osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku lub za pośrednictwem poczty). Nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2020 r.

Program Dobry Start to jednorazowe wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie przysługuje na dziecko uczące się w szkole, do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wsparciem będzie objętych 4,6 miliona uczniów.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Program Dobry Start nie obejmuje dzieci uczęszczających do przedszkola oraz dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne w tak zwanej zerówce w przedszkolu lub szkole. Świadczenie nie przysługuje również studentom.

Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zachęca do składania wniosków jak najszybciej. – Dzięki temu pieniądze szybciej trafią na konta i pozwolą na swobodne zakupy. W tegorocznej edycji mamy zabezpieczone w budżecie państwa 1,42 miliarda złotych na realizację programu. Ci, którzy z różnych przyczyn wolą złożyć wniosek drogą tradycyjna, będą mogli to zrobić od 1 sierpnia – dodała minister rodziny.

PAP

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW