Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

RUSZYŁA BUDOWA BASENU. NA PLACU BUDOWY PRACUJE CIĘŻKI SPRZĘT

Cytując klasyka – nadejszła wiekopomna chwila… Rozpoczęła się budowa kompleksu basenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. św. Jadwigi Królowej w Radomsku.  Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie nowy basen zostanie oddany do użytku za 2 lata.

Na placu budowy praca wre. Obecnie przygotowywany jest teren pod inwestycję, której wykonawcą jest firma P.P.U.B. INKOMET z Radomska.

W skład kompleksu wchodzić będą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami).

Inwestycja ma kosztować blisko 33 mln złotych. Miasto Radomsko pozyskało na wyżej wymienione zadanie 7 362 699,99 złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Stara się też o kolejne pieniądze na realizację zadanie. Wniosek o dofinansowanie tej kluczowej inwestycji w kwocie 3.500.000 złotych został złożony do Ministra Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Grupa III – Zadania Ogólne. Pozostała kwota będzie pochodziła z budżetu miasta.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close