Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

RUSZYŁA PRZEBUDOWA UL. JAGIELLOŃSKIEJ

Rozpoczęły się prace przy modernizacji kolejnego odcinka ul. Jagiellońskiej w Radomsku, od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do ul. św. Jadwigi.

Na obecnym etapie nie jest planowane całkowite zamykanie ulicy dla ruchu. Kierowcy muszą się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami, m.in. wyłączeniem poszczególnych pasów ruchu.

Celem przebudowy tego odcinka ul. Jagiellońskiej jest poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie miasta, uspokojenie ruchu kołowego oraz odseparowanie go od ruchu pieszego i rowerowego. Zgodnie z założeniami projektu przekrój ulicy zostanie skorygowany (obecnie liczy 14 metrów szerokości). Wyznaczona zostanie nowa jezdnia o szerokości 7 metrów, składająca się z dwóch pasów ruchu (po 3,5 m szerokości). Na krótkim odcinku pasy ruchu zostaną rozdzielone tzw. „wyspą” otoczoną krawężnikiem. Na pozostałej powierzchni powstaną pasy postojowe z kostki betonowej. Wytyczone zostaną również dwie zatoki autobusowe. Projekt przewiduje też budowę brakujących odcinków chodników oraz ścieżek rowerowych.

Przetarg na prowadzenie robót wygrało konsorcjum firm: Fiba z powiatu radomszczańskiego oraz Domax z pow. lublinieckiego. Koszt inwestycji oszacowano na 1 985 323 zł. Prace powinny się zakończyć w październiku 2019 r.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW