Reklama
KOMBIT-kasy

Ruszyła Szlachetna Paczka. Na pomoc czekają rodziny z Radomska

Carisma 2

W sobotę 14 listopada, otwarta została tzw. Baza Rodzin, która zainaugurowała kampanię Szlachetnej Paczki. Na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl pojawiły się historie tysięcy rodzin z całej Polski, które w tym wyjątkowo trudnym roku potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek.

Szlachetna Paczka łączy Polaków wokół idei mądrego pomagania już od 20 lat. Tylko w zeszłorocznej edycji udało się pomóc ponad 14,5 tysiącom rodzin w całym kraju. Paczki przygotowywało wtedy ponad pół miliona Darczyńców, a do potrzebujących trafiła pomoc o łącznej wartości niemal 46 mln.
Główna idea komunikacji tegorocznej kampanii Szlachetnej Paczki koncentruje się na krótkim pytaniu: „Czym jest szczęście?”. Dla seniorki Józefy to życie, w którym już nigdy nie musiałaby wybierać – jedzenie czy leki. Pani Maria byłaby szczęśliwa, gdyby jej chory syn przespał choć jedną noc. W rodzinie pani Edyty szczęście przybiera postać ciepłych, zimowych butów dla dzieci. To właśnie te wzbudzające refleksje odpowiedzi stały się fundamentem dla hasła, key visuali i spotów tegorocznej kampanii, zwracając uwagę, że to, co dla wielu z nas jest w zasięgu ręki, dla innych może być szczytem pragnień, definicją pełnego szczęścia.
W internetowej bazie zarejestrowane są cztery rodziny z Radomska. Potrzeba jest m.in: żywność, chemia, opał, środki czystości, opał.  Pomóc tym, którzy mają mniej szczęścia może każdy z nas. Wystarczy wejść na https://www.szlachetnapaczka.pl/ i wybrać rodzinę.
Siódemka już pomaga
W ramach programu Szlachetna Paczka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr. 7 w Radomsku wybrała rodzinę Pani Ewy matki samotnie wychowującej 4- letniego syna.  Dyrekcja placówki zachęcamy całą społeczność PSP7 i wszystkich naszych przyjaciół do wsparcia akcji.
Pomóc można przynosząc do szkoły (na portiernię) – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 16.00 (lub po wcześniejszym uzgodnieniu do godz. 20.00. Potrzebna jest żywność, środki czystości, ubrania, materiały szkolne.
Historia Pani Ewy:
Życie Pani Ewy ( 38 lat) załamało się dwa lata temu, kiedy usłyszała diagnozę u swojego syna Kacpra (4lata). Wada wrodzona serca- ubytek z przeciekiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Sytuacja finansowa w jednej chwili ze stabilnej stała się krytyczna. Pani Ewa musiała zrezygnować z pracy na wzgląd opieki nad swoim dzieckiem. Jest zdana sama na siebie. Nie może liczyć na pomoc ze strony ojca dziecka. Jest zupełnie sama z synkiem. Rodzina zajmuje małe, dwupokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką. Mimo łez i chwilowej bezradności nie poddaje się. Pani Ewa otrzymuje zasiłki z MOPS, alimenty, korzysta z programu 500+ oraz pomoc z „Caritas”, całkowity przychód rodziny to 1790 zł. Po odjęciu kosztów mieszkania pozostaje rodzinie niewiele na życie 398 zł. Na jednego członka rodziny przypada 199 zł.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW