I LOZ ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA SZKOŁY

RUSZYŁA XIV EDYCJA DNI KINA

Tegoroczne Dni Kina, co podkreśla Aleksandra Kędra, główna organizatorka wydarzenia, poświęcone są kobietom. Główną bohaterką tegorocznej edycji Dni Kina jest aktorka Gabriela Muskała.

– Tegoroczne Dni Kina są, można powiedzieć, bardzo feministyczne, bo poświęcone kobietom. Cieszę się, że naszym gościem będzie Gabriela Muskała. To nie tylko aktorka, ale także pisarka, scenariopisarska, aktorka teatralna, postać niezwykle wszechstronna – zauważa Aleksandra Kędra, główna organizatorka Dni.

– Ostatnie lata to jest czas, w którym odnosi ona ogromne sukcesy, jest bardzo doceniana. Wykreowała zarówno role niezwykle dramatyczne, jak i świetnie realizuje się w rolach komediowych. Ta wszechstronność jest niezwykle interesująca, dlatego chcielibyśmy przybliżyć młodzieży tę postać, która może nie jest osobą z pierwszych storn kolorowych pism, ale ma bardzo ciekawą osobowość i duże osiągnięcia – dodaje.

Tegoroczne Dni Kina rozpoczęły warsztaty realizatorskie prowadzone przez Grzegorza Habryna i Anetę Wawrzołę. W planach są jeszcze m. in. warsztaty krytyki filmowej, konferencja filmoznawcza, przegląd filmów i konkurs wiedzy.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close