Są fundusze na likwidację barier dla osób niepełnosprawnych w powiecie

Reklama

Powiat Radomszczański pozyskał kolejne fundusze na likwidację barier architektonicznych i komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych.


Umowę na dofinansowanie czterech projektów wiążących się z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych podpisali w siedzibie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Łodzi: starosta Beata Pokora oraz członek zarządu powiatu Fabian Zagórowicz.

11,8 tys. złotych dofinansowania przeznaczone zostanie na zakup i montaż platformy schodowej do Urzędu Gminy w Gomunicach.

135 tys. zł to dofinansowanie kosztów zakupu pojazdu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych – podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku.

Wsparcie zyskają także dwa projekty dotyczące działalności radomszczańskiego oddziału Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego, które otrzyma dofinansowanie w wysokości 135 tys. zł na likwidację barier transportowych (zakup pojazdu do dowożenia uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej) oraz 85 tys. zł na zakup wyposażenia, modernizację instalacji elektrycznej i montaż paneli fotowoltaicznych.


Czytaj też: Lato w pełni. Sanepid przestrzega: kąpiel w fontannie miejskiej może być niebezpieczna

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD