Reklama
KOMBIT-kasy

Są pieniądze na remont mostu w Krzętowie

Zmiany w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Radomszczańskiego były głównym tematem obrad  komisji budżetowej Rady Powiatu Radomszczańskiego.

Radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały sporządzonej m.in. na wniosek Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, który wystąpił o przesunięcie w planie wydatków kwoty 85.062,65 zł z wydatków w ramach projektu Rehabilitacja 25+ na zwrot niewykorzystanych środków dotacji. Środki na realizację tego projektu powiat otrzymał w całości w 2019 roku i weszły one do nadwyżki budżetowej.

Plan wydatków powiatu ma zostać też zwiększony o kwotę 500.000 zł w związku z koniecznością pilnego wykonania nieplanowanego remontu mostu w Krzętowie. Aby naprawić zniszczenia przesunięto ten cel część środków z rezerwy ogólnej oraz z bieżących remontów drogowych.

Budżet powiększył się także o kwotę 195.000 zł pozyskaną od gmin:

  • Gmina Żytno przekaże 30.000 zł na remont drogi nr 3907E Sady-Pągów,
  • Gmina Przedbórz – 100.000 zł na remont drogi nr 3910E we wsi Piskorzeniec,
  • Gmina Lgota Wielka – 50.000 zł na remont drogi nr 1921E w Woli Blakowej oraz 15.000 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3927E na odcinku Wola Blakowa – Krępa – Kolonia Krępa.

Na wniosek Wydziału Zarządzania Drogami o 395.000 zł zwiększona została kwota wydatków przeznaczonych na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na przebudowę mostu w Rudzie (gm. Gidle). Na pokrycie przedmiotowej zmiany wnioskuje się przeznaczyć środki z nadwyżki budżetowej za 2019 rok.

(Informacja: Starostwo Powiatowe)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW