SALA WSPOMNIEŃ POWSTAŁA W PSP NR 1

Maszynę do pisania, wyposażenie ciemni fotograficznej, obrazy sakralne, maszynę do życia, sprzęt rolniczy i wiele innych przedmiotów, których używali nasi rodzice i dziadkowie zgromadzono w Szkolnej Sali Wspomnień w PSP nr 1 w Radomsku.

Zaaranżowano też dawną sypialnię, salon, kuchnię i łazienkę. Podczas oficjalnego otwarcia szkolnego muzeum  obecni byli m.in. prezydent Radomska Jarosław Ferenc, dyrektor Muzeum Regionalnego Krzysztof Zygma. Nie zabrakło też osób, które przyczyniły się do powstania ekspozycji. Radomszczański nauczyciel i kolekcjoner Józef Medwid podarował wyposażenie ciemni fotograficznej. Wiele eksponatów przekazali słuchacze UTW „Wiem Więcej” i uczniowie szkoły.

Nie zabrakło podziękowań, dyrektor PSP nr 1 Marek Biesiada szczególnie dziękował nauczycielkom, które stworzyły szkolne muzeum: Grażynie Skupińskiej, Dorocie Barańskiej, Jolancie Ślęzak, Elżbiecie Dudzie-Fajkowskiej i Małgorzacie Gołczyk.

Eksponaty zgromadzone w Szkolnej Sali Wspomnień, mogą podziwiać nie tylko uczniowie PSP nr 1. Wszyscy zainteresowani zasięgną informacji w sekretariacie i na świetlicy.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW