Luxbud

W SALI OBRAD BĘDZIE NOWE NAGŁOŚNIENIE I SYSTEM LICZENIA GŁOSÓW

Polonaisse

Stary, wysłużony sprzęt nagłośnieniowy, znajdujący się w sali obrad Urzędu Miasta w Radomsku zostanie wymieniony. Zamontowany zostanie również nowoczesny elektroniczny system do głosowania.

Funkcjonujące obecnie w sali obrad nagłośnienie nie spełnia swojej funkcji. Trzeba dobrze się wsłuchiwać, aby zrozumieć, co mówią radni i urzędnicy. Często zdarza się, że podczas korzystania z mikrofonów wypadają z nich przewody. Wkrótce się to zmieni. W najbliższą sobotę rozpocznie się montaż nowoczesnych urządzeń. – Po przeprowadzeniu postępowania publicznego okazało się, że zarezerwowane przez radnych w budżecie środki pozwolą nie tylko na montaż nowego nagłośnienia, ale i elektronicznego systemu głosowania. Wyniki głosowania będą wyświetlane na ekranie – wyjaśnia prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Inwestycja cieszy przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Więcka. – Z nowego nagłośnienia będziemy mogli już korzystać na kolejnej sesji. Bardzo się z tego cieszę. Dotychczasowe nagłośnienie jest bardzo słabe. Często zdarzało się, że osoby, które uczestniczyły w sesji nie słyszały tego, co mówią radni, czy władze miasta. Było to ogromne utrudnienie – podkreśla Łukasz Więcek.

Zanim radni zaczną wykorzystywać system do głosowania, zostanie przeanalizowany statut miasta. – Musimy sprawdzić, czy statut przewiduje możliwość wykorzystywania elektronicznego systemu do głosowania. Jeśli nie przewiduje, będziemy musieli wprowadzić taki zapis w statucie – tłumaczy przewodniczący Więcek.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD