SANEPID PROMUJE SZCZEPIENIA

Reklama

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Radomsku przyłącza się do obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień. Głównym celem akcji jest promocja szczepień wśród Polaków.

W dniach 24-30 kwietnia 2017 roku obchodzony jest XII Europejski Tydzień Szczepień. Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia. W 2017 roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagę na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień to “Vaccines work – Szczepienia działają”.

– Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla ochrony zdrowia, że szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób. Państwowa Inspekcja Sanitarna promuje szczepienia ochronne poprzez akcję informacyjną: “Zaszczep w sobie chęć szczepienia”. Adresatami przedsięwzięć są wszyscy zainteresowani tematyką szczepień ochronnych, w szczególności rodzice i opiekunowie dzieci oraz lekarze i pielęgniarki wykonujący szczepienia ochronne.  Tydzień ten to kampania zachęcająca do bliższego zapoznania się z tematyką szczepień i podnosząca zaufanie publiczne w społeczeństwie, zwłaszcza w grupach osób kwestionujących konieczność i bezpieczeństwo szczepień. Głównym celem akcji jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób. Motywem przewodnim kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie korzyści, jakie przyniosły szczepienia w obszarze zdrowia publicznego i odporności środowiskowej w celu ochrony osób, które mogą być narażone w sposób szczególny na zakażenie. Grupą docelową prowadzonych działań są przede wszystkim rodzice i specjaliści branży medycznej. Szczególny nacisk został położony na dotarcie do populacji z grup ryzyka oraz osób, które z różnych przyczyn sprzeciwiają się idei szczepień – czytamy w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku.

POBIERZ ULOTKĘ

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD