“Senior na drodze do…bezpieczeństwa!” Policyjna akcja w Radomsku [FOTO]

Reklama

“Senior na drodze do…bezpieczeństwa!” to hasło kampanii prowadzonej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach akcji w Radomsku odbyło się spotkanie z seniorami, w którym prelegentami byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Celem kampanii jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród kierowców, pieszych i rowerzystów powyżej 60. roku życia. Akcja rozpoczęła się 18 września br. i od tego czasu w różnych miastach Polski organizowane są warsztaty bezpieczeństwa ruchu drogowego, podczas których uczestnicy poznają najczęściej występujące zagrożenia, skutki nieprzestrzegania przepisów, a także podstawowe zasady pierwszej pomocy przedmedycznej – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Takie spotkanie odbyło się również w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Wśród prelegentów wystąpili policjanci z radomszczańskiej komendy. Mundurowi rozmawiali z seniorami na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz o obowiązujących przepisach drogowych. Funkcjonariusze podzielili się też swoimi doświadczeniami z codziennej służby, dotyczącymi zdarzeń drogowych z udziałem seniorów. Uczestnicy chętnie angażowali się w zajęcia i zadawali liczne pytania prowadzącym.

Podczas spotkania poruszono także tematykę wpływu lekarstw na percepcję, wyposażenia obowiązkowego rowerzystów, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego używania elementów odblaskowych. Na koniec każdy senior mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy, na którym uczestnicy mogli sprawdzić m.in. swój czas reakcji – dodaje policjant.

Pamiętajmy, że okres jesienno-zimowy ze względu na zmienne warunki atmosferyczne może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apelujemy zatem o przestrzeganie przepisów, zachowanie szczególnej ostrożności i korzystanie z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego – apeluje policja.


Czytaj też: Nowa Młodzieżowa Rada Miasta w Radomsku już wybrana

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD