Seniorzy mają wsparcie żołnierzy

Reklama

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają seniorów i kombatantów w procedurze  szczepień – od rejestracji poprzez pomoc w dowiezieniu na szczepienie, a także monitorują ich samopoczucie między szczepieniami i po przyjęciu drugiej dawki. Od 18 stycznia działa infolinia wsparcia seniorów uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej. Pod numerem telefonu 800 100 115 w godzinach od 7:30 do 19:30 seniorzy mogą uzyskać pomoc w zarejestrowaniu się i dotarciu na szczepienie.

Do 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej spływają wnioski o udzielenie wsparcia w zakresie transportu do punktu szczepienia. Seniorzy dzwonią na infolinię a także bezpośrednio do łódzkiej brygady, gdzie koordynator jest z nimi w stałym kontakcie i ustala zakres wsparcia. Pod opieką łódzkich Terytorialsów jest kilkadziesiąt osób starszych, kombatantów, byłych żołnierzy Armii Krajowej. Część z nich to osoby samotne, niesamodzielne, którym żołnierze pomagają od początku pandemii. Dowożą im zakupy, leki, pomagają w umówieniu wizyty lekarza, a także w razie potrzeby udzielane jest wsparcie psychologa – mówi  Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pandemia i związane z nią ryzyko zakażenia ogranicza nam kontakt z kombatantami, ale wspieramy ich w każdy możliwy sposób – informuje ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9ŁBOT –  w obecnej sytuacji zapewniamy im bezpieczny transport na szczepienie a także monitorowanie ich samopoczucia.

W ciągu kilku dni z wnioskiem o pomoc w dowiezieniu na miejsce szczepień zgłosiło się już 50 seniorów i codziennie zapisują się kolejne osoby.

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD