Seryjny włamywacz w rękach policjantów. Grozi mu do 15 lat więzienia

Policjanci z posterunku w Żytnie zatrzymali 34-latka z gminy Gidle, który jest podejrzany o serię włamań i kradzieży na terenie kilku gmin.


Jego łupem padały głównie sprzęty i narzędzia budowlane. Łączna kwota strat to ponad 80 000 złotych. Zważywszy, że mężczyzna w przeciągu ostatnich 5 lat był już karany za podobne czyny, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Od lutego do września 2022 roku na terenie różnych gmin powiatu radomszczańskiego miało miejsce kilka włamań i kradzieży. Rabuś pokonywał zabezpieczenia drzwi i okien, po czym dostawał się do wnętrza różnych obiektów.

Były to zakłady produkcyjne oraz prywatne posesje. Włamywacz interesował się głównie sprzętem i narzędziami budowlanymi. Nie pogardził też dystrybutorem do piwa czy leżakami plażowymi. Poszkodowani stracili w ten sposób ponad 80 000 złotych – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Sprawą zajęli się kryminalni z Posterunku Policji w Żytnie. Mając doskonałe rozpoznanie na swoim terenie, zgromadzili szereg informacji, które pozwoliły na wytypowanie sprawcy i finalnie doprowadzenie go na salę sądową. 34-letni włamywacz usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz mężczyzna odbywa 3 miesięczny areszt. Za powyższe dokonania grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o solidne zabezpieczenie swoich domów czy zakładów pracy. Warto również pomyśleć o dobrym monitoringu. Nie zapominajmy też o sąsiedzie, który dopilnuje naszego dobytku i powiadomi o niepokojącej sytuacji. Nie bójmy się reagować i razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.


Czytaj też: Uważaj na sylwestrowe oferty Last Minute! Policja ostrzega, jak się ustrzec przed oszustami

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD