Sesja rady miasta w Radomsku. Zmiany w budżecie, a także co dalej z basenem przy ul. Leszka Czarnego?

Reklama

Podczas sesji (25 listopada) w Urzędzie Miasta w Radomsku radni podjęli uchwałę zmieniającą Wieloletnią Prognozę Finansową oraz przyjęli zmiany w budżecie miasta na rok 2022.


Ustalono także wykaz wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2022, takich jak m.in. budowa wielofunkcyjnego kompleksu sportowego przy PSP nr 6, budowa rowu przy ul. Portowej czy wykonanie dokumentacji na przebudowę ul Fabianiego.

Ponadto radni wyrazili zgodę na partycypację miasta w zadaniu realizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która wykona chodnik przy ulicy Narutowicza. Urząd dofinansuje inwestycję w kwocie 1,2 mln zł, dzięki czemu na remontowanym odcinku powstanie także nowoczesne oświetlenie. Podjęto również decyzję o zakupie nieruchomości przy ulicy Piłsudskiego 25 za kwotę 890 tysięcy złotych. W budynku znajduje się 12 lokali komunalnych.

Przyjęto też Roczny Program Współpracy Miasta Radomska z organizacjami pozarządowymi oraz zapoznano się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2021/2022.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie utworzenia Narodowego Programu Edukacji Zdrowotnej. Inicjatorem programu jest radomszczanin, członek Miejskiej Rady Seniorów, Wojciech Rozpędek.

Podczas sesji dyskutowano także na temat basenu przy ulicy Leszka Czarnego. Miasto planuje przekształcenie tego obiektu w wielofunkcyjną salę sportową, z której będą mogły korzystać różne kluby sportowe.Czytaj też: Szpital w Radomsku zakupił dwa nowe sterylizatory

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD