Sesja w Urzędzie Miasta w Radomsku – zmiany w budżecie pozwolą na wypłatę dodatków węglowych

Reklama

W piątek (30 września) w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyła się sesja. Wśród omawianych przez radnych tematów znalazły się m.in. uchwały umożliwiające wypłatę dodatków węglowych.


Zmiany, które zostały przegłosowane w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Radomska oraz w budżecie Miasta Radomska na rok 2022 pozwolą m.in. na wypłatę tzw. dodatków węglowych. A wnioski złożyło już około 6 tys. mieszkańców.

Emocje wzbudziło natomiast przekazanie miliona złotych Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. Radni opozycji zarzucali, że pieniądze te mają służyć poprawie płynności finansowej spółki. Prezes wyjaśnił, że będą wykorzystane na utworzenie systemu kogeneracji, czyli wytwarzania energii z odpadów.

Kolejne zmiany dotyczyły regulaminu utrzymania czystości porządku. W okresie zimowym śmieci zmieszane z domów jednorodzinnych będą odbierane raz w miesiącu (dotychczas 2 razy w miesiącu). Według analiz, radomszczanie coraz lepiej segregują odpady, więc ilość śmieci zmieszanych maleje. Także dzięki wydzieleniu nowych frakcji (tekstylia i popiół), które są odbierane osobno. Jeśli odbiór śmieci zmieszanych raz w miesiącu będzie dla mieszkańców niewystarczający, mogą dodatkowe śmieci wystawić w czarnym worku obok pojemnika bądź zwrócić się o dodatkowy pojemnik. Z kolei harmonogram wywozu popiołu został rozszerzony o maj i wrzesień.

Radni wyrazili zgodę na przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w sąsiedztwie miejskiej ciepłowni, gdzie PGK nabyło działkę. Spółka miejska chce tam wykonać instalację opartą na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Jak mówił prezydent Jarosław Ferenc, to duża, wielomilionowa inwestycja, która ograniczy wzrost cen ciepła.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD