CO SIĘ STAŁO Z FONTANNĄ?

Reklama

Wakacje w pełni. Tymczasem jedyna jak dotąd fontanna w Radomsku (w parku przy pl. 3 Maja) przez kilka ostatnich dni nie działała. Radomszczanie nie kryli rozgoryczenia. Dlaczego urządzenie przestało działać?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że fontanna przy pl. 3 Maja do najpiękniejszych i najnowocześniejszych nie należy. Niemniej jednak każdego roku obiekt ten w okresie letnim cieszy się dużym powodzeniem. – Często przychodzę do parku z dziećmi. Lubią spędzać tu czas i w upalne dni chłodzić się wodą. Niestety od kilku dni fontanna nie działa. Myślę, że nie tylko ja jestem z tego powodu delikatnie mówiąc niezadowolony – mówi pan Robert. – To oburzające. Przecież to jest jedyne tego typu miejsce w mieście. Nie mamy żadnych rekreacyjnych zbiorników wodnych. Teraz jeszcze zostaliśmy pozbawieni fontanny. Nie była ona super, ale była – dodaje radomszczanka, pani Joanna.

Tego typu głosy usłyszeliśmy od radomszczan, którzy niedzielne popołudnie postanowili spędzić w parku przy pl. 3 Maja.

Dziś zapytaliśmy miejskich urzędników, dlaczego fontanna nie działała? – W ostatnich dniach fontanna przestała działać. Spowodowane było to awarią silnika pompy. Miasto Radomsko zleciło usunięcie awarii pompy zasilającej fontannę miejską, polegającą na: demontażu i montażu części składowych urządzenia, przezwojeniu silnika, wymianie uszczelnień, wymianie łożysk, pracach tokarskich oraz konserwacji części – wyjaśnia Janusz Taranek z radomszczańskiego magistratu.

Urzędnicy podkreślają, że fontanna została dziś naprawiona i działa już bez zarzutu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD