SKUTKI POBUDZONEJ WYOBRAŹNI

Reklama

46 -latek próbował przekonać policjantów, że ogrodzenie sąsiedniej posesji jest ogrodzeniem elektrycznym. Okazało się, że zgłaszający wypił zbyt dużo alkoholu i mylnie interpretował rzeczywistość.

4 grudnia 2016 roku około godziny 17.30 dyżurny jednostki skierował patrol policyjny do jednej z miejscowości w gminie Przedbórz, gdzie zgłaszający był zaniepokojony zapalonym światłem w domu sąsiada oraz tym, że ma on elektryczne ogrodzenie.

– Podczas rozmowy z dyżurnym kilkukrotnie stwierdził, że potrzebuje pomocy. W ciągu kilku minut nawiązywał telefonicznie rozmowy z osobami dyżurującymi pod nr 112 i 997. W związku z powyższym mundurowi szybko pojechali pod wskazany adres. Okazało się, 46 – letni mężczyzna jest pijany i chaotycznie opowiada o tym, co go w życiu denerwuje, co mu przeszkadza. Nie podobała mu się tabliczka informacyjna umieszczona na ogrodzeniu sąsiada z napisem “Uwaga. Ogrodzenie elektryczne”. Zgłaszający nad tą tabliczką umieścił kartkę z napisem “Brak prądu”. Ponadto, nie podobało mu się oświetlenie sąsiedniego domu. Jak się okazało zgłaszający jest skonfliktowany z sąsiadem i wzywając policję chciał mu podokuczać. Ogrodzenie nie było podłączone do żadnego urządzenia wysyłającego impulsy elektryczne – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Wszystko wskazuje na to, że 46 – latek za wywołanie tzw. fałszywego alarmu odpowie przed sądem. Za takie zachowanie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD