SKWER PRZY PIASTOWSKIEJ WCIĄŻ CZEKA NA ZAGOSPODAROWANIE…

Reklama

W styczniu tego roku poinformowaliśmy opinię publiczną, że istnieje realna szansa na zagospodarowanie skweru przy ulicy Piastowskiej w Radomsku. Mamy drugą połowę lipca, a na tym terenie nic się nie dzieje. Dobrze chociaż, że koszona jest trawa…

Inwestorem w znacznym stopniu ma być prywatny przedsiębiorca.  W styczniu tego roku jego pełnomocnik przedstawił radnym z komisji rozwoju koncepcję zagospodarowania tego terenu. Zaproponował usytuowanie na nim fontanny multimedialnej, elementów małej architektury oraz placu zabaw dla dzieci. Nie wszystkim radnym taki rozmach się jednak spodobał…

Zauważmy, iż wymierne efekty współpracy prywatnego przedsiębiorcy z miastem już są. Dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu przy ulicy Piastowskiej 17-19 powstał parking dla samochodów osobowych. Na budowę parkingu przeznaczona była kwota 800 tys. złotych (każda ze stron przekazała po 400 tys. złotych). Po wykonaniu prac okazało się, że zadanie zrealizowano za 600 tys. złotych. I właśnie uwolnioną kwotę 200 tys. złotych miasto wespół z prywatnym podmiotem postanowiło przeznaczyć na zagospodarowanie wspomnianego skweru.

Zagospodarowanie skweru zaproponowane przez przedsiębiorcę znacznie przewyższyło jednak  kwotę, która została na to zdanie zarezerwowana.  Stąd też wziął się sprzeciw radnych… – Środki publiczne należy wydawać racjonalnie oraz pamiętać o tym, że miasto ma inne ważniejsze, albo równoważne potrzeby. Dlatego jak najbardziej powinniśmy ten teren uporządkować, ale nie z takim rozmachem – mówili zgodnie radni zasiadający w komisji rozwoju.

Od posiedzenia komisji rozwoju minęło pół roku. Na wymienionym terenie nic się nie dzieje. Jak tłumaczą miejscy urzędnicy zwłoka wynika z opracowywania dokumentacji projektowej przez prywatnego inwestora do czego został zobowiązany zawartym porozumieniem z Miastem Radomsko. – Szczegółowy zakres dokumentacji będzie znany po zakończeniu procesu projektowania – zauważa Janusz Taranek z biura prasowego magistratu.  – W zakresie projektu powinny znaleźć się takie elementy jak m.in.: plac zabaw, fontanna, elementy małej architektury, oświetlenie, alejki, zieleń wysoka oraz niska. Po przekazaniu przez inwestora dokumentacji projektowej, Miasto Radomsko ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zajmie się realizacją robót budowlanych – dodaje.

Kiedy to nastąpi? Tak postawione pytanie, póki co pozostaje retorycznym…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD