TYLKO SŁABI GRACZE BIORĄ DOPALACZE…

Reklama

Upowszechnienie wśród młodzieży gimnazjalnej wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania – taki cel przyświecał rozstrzygniętemu w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 międzygimnazjalnemu konkursowi.

Wydarzenie, na które wpłynęło 11 prac odbyło się pod hasłem: „Świat bez dopalaczy, narkotyków i substancji psychoaktywnych”.

– Konkursy o takiej tematyce są bardzo potrzebne. Samodzielne zaangażowanie się w przygotowanie pracy o tej tematyce, to nie to samo co słuchanie nauczyciela na lekcji. Podczas przygotowywania prezentacji dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat dopalaczy, o których nie miałam pojęcia – mówi laureatka I miejsca, Żaneta Zakrzewska. – Moja prezentacja, oprócz ogólnych informacji o dopalaczach zawierała bolesne przesłanie. Mianowicie, że branie dopalaczy najpierw nas wypali, a w konsekwencji doprowadzi do tego, że pozostanie po nas tylko nagrobek… – dopowiada.

Wręczenie nagród poprzedziła pogadanka na temat szkodliwego wpływu dopalaczy na organizm człowieka oraz konsekwencji prawnych wynikających z zażywania tych substancji.

Młodzież miała również możliwość przetestowania alkogogli i narkogogli.

Laureaci międzygimnazjalnego konkursu:

I miejsce: Żaneta Zakrzewska – Publiczne Gimnazjum nr 3

II miejsce: Jakub Margoła – Publiczne Gimnazjum nr 6

III miejsce: Adrian Kołodziejczyk – Publiczne Gimnazjum nr 3

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD