SLD CHCE MIĘDZYNARODOWEJ MATURY W RADOMSKU

Reklama

Po niemal roku Sojusz Lewicy Demokratycznej w Radomsku powraca do pomysłu stworzenia możliwości uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radomszczańskiego nauczania w systemie umożliwiającym zdawanie tzw. „matury międzynarodowej”. Przy czym zapewnia, że nie jest to element kampanii wyborczej…

Dokładnie 13 czerwca 2017 roku radny powiatowy Arkadiusz Ciach, podczas obrad komisji oświaty Rady Powiatu Radomszczańskiego zawnioskował do Zarządu Powiatu o podjęcie niezbędnych działań w celu umożliwienia uczniom nauczania w systemie, dzięki któremu możliwe będzie zdawanie tzw. „matury międzynarodowej”.  Od tej daty o „międzynarodowej maturze” ani widu, ani słychu…

Temat powrócił dziś (10 kwietnia), również za sprawą SLD. Pałeczkę po radnym Ciachu przejęło młodsze pokolenie lewicy. – Oferta, z którą dziś startujemy jest skierowana do młodzieży z terenu naszego powiatu i dotyczy edukacji – zauważył na wstępie swojej wypowiedzi Paweł Zięba. – Chcemy ponownie skierować do władz powiatu sprawę, dotyczącą umożliwienia uczniom kształcenia umożliwiającego zdawanie w przyszłości w naszych szkołach tzw. „matury międzynarodowej”. Korzyści płynące z „międzynarodowej matury” to realizacja programu nauczania w języku angielskim, francuskim lub hiszpańskim oraz możliwość kształcenia na uczelniach zagranicznych – dodał Zięba.

Koordynatorem do spaw promujących ideę „matury międzynarodowej” na naszym terenie została Karolina Nowerska. – Od dziś rozpoczynamy kampanię dotyczącą „matury międzynarodowej” w Radomsku i w powiecie radomszczańskim. Będzie ona polegała na rozdawaniu ulotek, promowaniu akcji w Internecie oraz zbieraniu podpisów, które 13 czerwca 2018 r. zostaną przekazane staroście radomszczańskiemu – wyjaśniała nowa twarz radomszczańskiej lewicy, Karolina Nowerska.

Zięba i Nowerska zapytani o to, czy powrócenie do pomysłu jest elementem kampanii wyborczej radomszczańskiego SLD, stanowczo temu zaprzeczyli.

Jak na temat zapatrują się władze powiatu? O tym w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 19 kwietnia 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD