Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

SOLIDARNI Z NAUCZYCIELAMI

Jesteśmy z Wami! Popieramy Was! Takie między innymi słowa dało się słyszeć podczas dzisiejszego wiecu poparcia dla strajkujących nauczycieli. Wypowiadali je rodzice, uczniowie, ale i postronni radomszczanie, którzy głośnio i wyraźnie mówili, że na placu 3 Maja pojawili się, aby udowodnić rządzącym, że nauczyciele nie są sami, że pomimo nagonki Polacy solidaryzują się z nimi.

– Wiemy dobrze, że państwo jest silne, państwo jest demokratyczne, państwo jest bogate wtedy, kiedy ma wspaniałą, dobrze rozwiniętą edukację. Taka edukacja jest tylko możliwa dzięki ludziom, dzięki godnie wynagradzanym nauczycielom – mówiła Małgorzata Ptak, organizatorka akcji. – Solidaryzujemy się z nimi. Chcemy ten nasz wyraz solidarności po prostu upublicznić, aby wszyscy nauczyciele poczuli, że nie tylko hejt towarzyszy im w Internecie i na ulicy, ale przede wszystkim ogromne i serdeczne wsparcie – dodała.

Dzisiejszy wiec był jednym z liczniejszych, jakie miały miejsce w Radomsku. Na placu 3 Maja zgromadziło się blisko 350 osób.

Więcej o proteście w czwartkowym wydaniu dwutygodnika „Pomiędzy Stronami” z 18 kwietnia 2019 r.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW