Select

Solidarni z Ukrainą

Polonaisse

Rosja zaatakowała Ukrainę. Rozpoczęła się inwazja, doszło do ataków rakietowych na budynki wojskowe i lotniska w Kijowie oraz Charkowie. Mieszkańcy Radomska i powiatu okazują solidarność z Ukraińcami.


Drodzy mieszkańcy Wozneseńska – naszego miasta partnerskiego, obywatele Ukrainy, radomszczanie pochodzenia ukraińskiego, przyjaciele chcemy, abyście wiedzieli, że jesteśmy z Wami. Wszyscy jesteśmy świadkami aktu nieuzasadnionej agresji wymierzonej w terytorium Ukrainy, ale też jej dobre imię i historię. Jako Miasto Radomsko deklarujemy chęć niesienia pomocy w tych trudnych chwilach. Każdy naród ma prawo do życia w wolnym i suwerennym państwie w obrębie jego granic – czytamy na stronie radomszczańskiego Urzędu Miasta.

Solidarność z mieszkańcami Woznesieńska okazał również prezydent Jarosław Ferenc w liście skierowanym do Mera Velychko Yevheniy Oleksandrovych.

W obliczu zagrożenia niepodległości Ukrainy zarząd powiatu radomszczańskiego przekazał wyrazy solidarności wszystkim jej obywatelom, także tym mieszkającym na terenie naszego powiatu. Szczególne słowa wsparcia skierowano do mieszkańców partnerskiego Okręgu Równieńskiego.

“Kiedy 24 sierpnia 2021 roku Ukraina świętowała 30. rocznicę odzyskania niepodległości, cały świat gratulował narodowi ukraińskiemu siły i determinacji w dążeniu do spełnienia europejskich aspiracji, stabilnego rozwoju i umacniania międzynarodowej pozycji. Wydawało się, że niepodległość i suwerenność Ukrainy oparta jest na mocnych fundamentach poszanowania międzynarodowego prawa. Dziś widzimy jak prawo do stanowienia o sobie, a także prawo swobodnego wyboru dróg demokratycznego rozwoju zostaje Ukrainie brutalnie odbierane, a wartości takie jak wolność i integralność terytorialna nabierają szczególnego znaczenia.”

W tym wyjątkowym dla narodu ukraińskiego czasie pragnę w imieniu Zarządu oraz mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego przekazać Panu Merowi oraz wszystkim mieszkańcom Równego wyrazy wsparcia i solidarności. Partnerstwo naszych regionów jest nie tylko hasłem, ale też zobowiązaniem, szczególnie w trudnych chwilach. Dlatego pragnę podkreślić nasze poparcie dla suwerenności Ukrainy, wolnej, demokratycznej i bezpiecznej

– pisze starosta Powiatu Radomszczańskiego, Beata Pokora w liście kierowanym do Mera Równego Aleksandra Trietiaka.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD