KULTURALOKALNI SPOŁECZNICY

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY W RADOMSKU ZACZYNA ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Tradycją naszych dziadków były wspólne wieczory poświęcone przygotowywaniu ozdób choinkowych. W dzisiejszym zagonionym świecie tradycja ta podupadła. Wiele jest ku temu powodów. Coraz mniej czasu spędzamy razem, a jeżeli już to głównie przed ekranami telewizorów czy komputerów, a potrzebne nam dekoracje świąteczne możemy kupić w sklepie.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Radomsku nie zapominają o tradycji, która jest ważnym elementem w tożsamości każdego człowieka. Kultywują tradycje świąt Bożego Narodzenia, w tym ręcznego wykonywania ozdób świątecznych. Mają za sobą pierwsze warsztaty podczas których wykonywali papierowe choinki. Zajęcia poprowadziły panie Magdalena Szczepanik i Radosława Guryl, które na co dzień związane są ze Stowarzyszeniem Integracji RAZEM z Lgoty Wielkiej.

Warsztaty były wyśmienitą okazją do rozwoju kreatywności, wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych. W najbliższym czasie przewidywane są także zajęcia wypieku i ozdabiania pierniczków oraz wspólne kolędowanie. Czas przygotowań zakończy wspólna dla całej społeczności Placówki Wigilia.

(Info. Beata Michałek)

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close