Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku z Nagrodą Ministra

Reklama

W czwartek, 16 listopada w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego (przypadającego na 21 listopada). Podczas spotkania wręczono nagrody i odznaczenia za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Wśród wyróżnionych placówek z całej Polski, znalazł się Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku.


W ceremonii wzięli udział minister Marlena Maląg, wiceminister Stanisław Szwed, przedstawiciele wydziałów pomocy społecznej, samorządowi pracownicy socjalni, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji, a także członkowie Rady Pomocy Społecznej przy Ministrze Rodziny.

Podczas uroczystości wręczono nagrody ministra za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Wśród 8 nagrodzonych w kategorii – Nagroda zespołowa, znalazł się Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku – za profesjonalne świadczenie usług, stałe podnoszenie kwalifikacji przez kadrę Domu, rozbudowywanie sieci instytucji współpracujących w ramach lokalnego partnerstwa. Promowanie wzorów i modeli działań integracyjnych społeczności niepełnosprawnych i pełnosprawnych w przełamywaniu stereotypów i przeciwdziałaniu marginalizacji osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin.

Nagrodę z rąk minister Maląg odebrał dyrektor ŚDS Zbigniew Piechowicz, któremu towarzyszył prezydent Jarosław Ferenc.

Ogromnie się cieszę, że nasza praca została doceniona przez ministerstwo. To jest nagroda zespołowa, dlatego należą się ogromne podziękowania dla całego zespołu Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku za ogrom pracy, za serce w nią włożone, która co roku owocuje zadowoleniem naszych uczestników oraz ich rodzin. W okresie, który obejmuje nagroda, prowadziliśmy wiele projektów, które kładły nacisk na integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną oraz na opiekę wytchnieniową. To jest dla nas wielka satysfakcja, a jednocześnie dobry prognostyk na przyszłość. Każda nagroda motywuje do  jeszcze lepszej pracy do tego, żeby nie schodzić poniżej pewnego poziomu, żeby osoby, które u nas są, były zadowolone i z uśmiechem przychodziły i wychodziły z naszego Domu – mówi dyrektor radomszczańskiego ŚDS.

Gratuluję Środowiskowemu Domowi Samopomocy tej nagrody. Jest ona wyrazem nie tylko zaangażowania pracowników, ale także tego, że w tym Domu metody opieki są innowacyjne i wybitne. Cieszę się, że kolejna jednostka z terenu miasta Radomska zdobyła nagrodę ministra. Przypomnę, że rok temu taką nagrodę otrzymał nasz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – podkreśla prezydent.

Podczas ceremonii przyznano także honorowe odznaki „Primus in Agendo”. Wysłuchano wykładu okolicznościowego na temat korzeni pomocy społecznej i pracy socjalnej, a także koncertu w wykonaniu uczennic Sekcji Jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie.


Czytaj też: Wymarzony świat oczami dzieci, czyli rozstrzygnięcie konkursu plastycznego [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD