Solarprojekt
SPORTZ ŻYCIA MIASTA

STADION PRZY BRZEŹNICKIEJ PRZEJDZIE LIFTING

Awans RKS Radomsko do III ligi to po pierwsze radość kibiców, piłkarzy i zarządu klubu, ale też konieczność dostosowania obiektu przy ulicy Brzeźnickiej do wymogów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwsze kroki w tej materii zostały zrobione. W budżecie miasta zostały zabezpieczone pieniądze, dzięki którym zostaną wykonane niezbędne prace.

O tym, iż stadion przy ulicy Brzeźnickiej musi zostać dostosowany do rozgrywek w III lidze mówił podczas poniedziałkowej (24 czerwca) konferencji prasowej członek zarządu RKS Radomsko, Jakub Mielczarek.  – Wytycznych jest sporo. Największą bolączką jest trybuna dla gości. Możemy dostać licencję bez trybuny dla gości, ale tylko jednorazowo i tylko pod nadzorem. Jeżeli zostanie wprowadzony proces budowlany wówczas mamy szansę na licencję bez nadzoru infrastrukturalnego. Kolejną kwestią są ławki rezerwowych. Obecnie muszą pojawić się nowe boksy. Oprócz tego musi być bezpieczne przejście piłkarzy z szatni na boisko, dlatego też najprawdopodobniej będziemy posiłkować się specjalnym piłkarskim rękawem. Muszą pojawić się nowe sanitariaty. Słowem, aby dostosować stadium przy ulicy Brzeźnickiej do wymogów licencyjnych PZPN czeka nas wiele pracy i nakładów finansowych – mówił Jakub Mielczarek.

Mając powyższe na uwadze zarząd Klubu przeprowadził stosowne rozmowy z władzami miasta. – Jesteśmy po rozmowach z władzami miasta oraz kierownictwem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku. Jesteśmy dobrej myśli – zauważa prezes RKS Radomsko, Radosław Pawelec.

Dziś już wiemy, że rozmowy przyniosły oczekiwany przez władze RKS efekt. Łącznie z budżetu miasta zostanie przekazane 145 tys. złotych na pierwszoplanowe dostosowanie obiektów przy ulicy Brzeźnickiej i Kościuszki do wymogów licencyjnych PZPN.  – Wprowadzamy do budżetu nowe zadanie mające na celu dostosowanie stadionu przy ulicy Brzeźnickiej do wymogów PZPN. Na ten cel przeznaczamy 115 tys. złotych. Za te pieniądze zostanie wykonana trybuna dla gości przyjezdnych, ławka rezerwowa oraz zostaną zakupione przenośne toalety typu TOI – TOI. Ponadto 30 tys. złotych zostanie przeznaczone na wygrodzenie trybuny na stadionie przy ulicy Kościuszki, po to, aby mogły się tam odbywać dodatkowe mecze oraz treningi – wyjaśnia skarbnik miasta, Mariola Wypych.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW