STARA DROGA WCIĄŻ CZEKA…

Reklama

A miało być tak pięknie. Tak wynikało z zapowiedzi kandydata na prezydenta Radomska, Jarosława Ferenca.  W lutym 2016 roku, na pytanie jednej z mieszkanek Radomska (zadane na facebooku): czy mieszkańcy ulicy Stara Droga doczekają się nowej nawierzchni odpowiedział: „Teraz się doczekają. To mogę zapewnić. Pozdrawiam”. Jarosław Ferenc prezydentem został. Jego niepełna kadencja dobiega końca. Na Starej Drodze nic się nie zmieniło. Miejscy urzędnicy zapewniają jednak, że do końca listopada tego roku stan ulicy zmieni się.

Stagnacja na Starej Drodze i popadanie ulicy w coraz większą ruinę trwa od ponad 10 lat. W artykule pt. „Mieszkańcy Starej Drogi tracą cierpliwość. Władze miasta nas oszukały!”, opublikowanym na naszych łamach 19 listopada 2015 roku, jej użytkownicy mówili wprost: Rowerem strach jeździć, bo można sobie skręcić kostkę. Nie ma siły, aby po rocznej systematycznej jeździe tą drogą nie poszło coś w zawieszeniu”. 

Mamy drugą połowę lipca 2018 roku. Od tego czasu zmieniła się w Radomsku władza. W zmianie tej, zgodnie z deklaracjami wyborczymi Jarosława Ferenca, mieszkańcy Starej Drogi pokładali duże nadzieje. Dziś, zgodnie przyznają: zawiedliśmy się!

Sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda Stara Droga. Ile z wyborczych obietnic Jarosława Ferenca dotyczących tej ulicy urzeczywistniło się? Podobnie jak mieszkańcy tej ulicy, zawiedliśmy się.

W poniedziałek, 23 lipca 2018 roku udaliśmy się na małą przejażdżkę ulicą Stara Droga. Przejażdżka, w tym przypadku to określenie zdecydowanie mocno nad wyrost. Pokonanie tej drogi – od kościoła, do osiedla Słonecznego, to doznanie, które z całą pewnością pozostaje w pamięci każdego kierowcy. Wertepy, rozlatujące się betonowe płyty, którymi wyłożona jest droga, wystające studzienki oraz druty zbrojeniowe. Tak w skrócie można opisać stan Starej Drogi. Jazda po niej z prędkością 15 km na godzinę to już istne szaleństwo – chyba, że chce się stracić podwozie.

Zgodnie z zapewnieniami urzędników prezydenta Ferenca do końca listopada tego roku pewna część Starej Drogi ma się zmienić. – Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę oraz został ogłoszony przetarg dotyczący przebudowy ul. Stara Droga – część I zamówienia. Po wyłonieniu wykonawcy w przetargu – termin składania ofert do dnia 24 lipca 2018 r. (…) Termin zakończenia prac przewidziany jest na dzień 30 listopada 2018r – wyjaśnia zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej, Robert Andrzejczyk.

Więcej w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 26 lipca 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD