Starostwo coraz bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym

Reklama

Po remoncie otwarte zostało główne wejście do budynku Starostwa Powiatowego w Radomsku. Gotowy jest już nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych, zamontowano automatycznie otwierające się drzwi.


Celem projektu modernizacji głównego wejścia do urzędu była przede wszystkim likwidacja barier architektonicznych i ułatwienie mieszkańcom powiatu, zwłaszcza tym starszym i niepełnosprawnym, dostępu do budynku urzędu – informuje sekretarz powiatu Tomasz Kornacki.

Oprócz podjazdu oraz wygodnych nowoczesnych drzwi, wykonane zostały także m. in. nowe schody, kostka brukowa w rejonie wejścia oraz wiata nad wejściem do budynku.

Koszt zadania to 165 130 zł, w tym – 22 363 zł stanowi dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kolejną nowością witającą osoby odwiedzające Starostwo Powiatowe w Radomsku jest ,,bramka dekontaminacyjna” (do dezynfekcji) ustawiona przed wejściem na hol główny, gdzie działa Biuro Obsługi Klienta. Urządzenie (koszt: 23 400 zł) zakupione zostało w ramach programu profilaktyki antycovidowej, finansowanego przez PFRON. Podobna bramka zamontowana została także w przychodni SP ZOZ ,,Pro Familia” przy ul. Armii Krajowej.


Czytaj też: Miejski Sylwester w Parku Świętojańskim

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD