BEZ KATEGORIILOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA I POWIATUZ ŻYCIA POWIATU

Stowarzyszenie Integracji społecznej RAZEM z Kolonii Lgota

Stowarzyszenie Integracji społecznej RAZEM z Kolonii Lgota powstało z potrzeby mieszkańców, by ratować od ruiny świetlicę w Kolonii Lgota w 2009 roku. Żal było patrzeć, jak obraca się w ruinę. Udało się przy współpracy z gminą wyremontować budynek, który teraz służy nie tylko mieszkańcom sołectwa,  ale wszystkim mieszkańcom Gminy Lgota Wielka. Jest miejscem inspiracji dla wielu ciekawych pomysłów i projektów. To siedziba stowarzyszenia RAZEM.

W trakcie  9 lat działalności skonkretyzował się profil i  misja organizacji. Początkowo działania były skierowane do dzieci i młodzieży, w tej chwili widząc ogromną lukę i potrzebę stowarzyszenie oferuje działania głównie dla seniorów.

Przez te wszystkie lata zabiegali o środki finansowe na swoje działania. Nauczyli się jak pisać wnioski projektowe, jak przebrnąć przez niełatwy urzędniczy styl.

W sumie organizacji udało się pozyskać około 150 000 zł w ramach różnych grantów i dotacji. Dzięki tym środkom zaoferowali mieszkańcom wiele ciekawych zajęć i wyjazdów. Zostali również zauważeni przez Marszałka Województwa.

W 2017 roku razem z KGW Szlachcianki z Krzywanic otrzymali nagrodę Pana Marszałka dla Najlepszego Projektu w ramach przedsięwzięcia „Senior Wolontariusz- Lider zmian społecznych”. Nagroda wręczona podczas Gali Wolontariatu w Łodzi była wielkim wyróżnieniem . Pomału zaczynają być rozpoznawalną organizacją w województwie łódzkim, co cieszy i podnosi poprzeczkę.

W Radomsku współpracują ze Specjalnym  Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym od 2012 roku, kiedy to „ ich dzieci” występowały z Jasełkami w Ośrodku i bawiły się z uczniami Ośrodka w gry i zabawy. Raz na jakiś czas prowadzą w ramach wolontariatu warsztaty rękodzieła dla uczniów z Ośrodka. Współpracują też z uczniami szkoły w Lgocie Wielkiej, oraz ze szkolnym kołem wolontariatu gdzie wolontariuszki pomagają im w organizacji większych spotkań. Mają też bardzo dobre relacje ze Środowiskowym Domen Samopomocy w Krępie.

        

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Bardzo pochlebna,trafna i słuszna opinia. Muszę i ja dodać kilka słów. Od kliku lat prowadzę zajęcia z rękodzieła w wyżej opisanej świetlicy, w ramach różnego rodzaju projektów, z seniorkami gminy i nie tylko. Stwierdzam ,że tak zorganizowanej , zaangażowanej chętnej do różnorodnych prac grupy jeszcze nie spotkałam, mimo iż prowadzę zajęcia w różnych miejscach województwa .Przede wszystkim wielkie podziękowania dla pani Magdy ,że tak potrafi zintegrować pokolenia kobiet, tyle serca wkłada w każde spotkanie, zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. Pisze wspaniałe wnioski projektowe dzięki którym uczestniczki zajęć mają darmowe materiały do prac, wyjazdy studyjne, wycieczki i inne atrakcje.
    Pani Magda spotyka się z kobietami również poza godzinami przewidzianymi projektem. Nie szczędzi swojego czasu , zaangażowania w każde ze spotkań . Dzięki Ci Magdo,tak trzymaj JESTEŚ WIELKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW