Stowarzyszenie Integracji społecznej RAZEM z Kolonii Lgota

Reklama

Stowarzyszenie Integracji społecznej RAZEM z Kolonii Lgota powstało z potrzeby mieszkańców, by ratować od ruiny świetlicę w Kolonii Lgota w 2009 roku. Żal było patrzeć, jak obraca się w ruinę. Udało się przy współpracy z gminą wyremontować budynek, który teraz służy nie tylko mieszkańcom sołectwa,  ale wszystkim mieszkańcom Gminy Lgota Wielka. Jest miejscem inspiracji dla wielu ciekawych pomysłów i projektów. To siedziba stowarzyszenia RAZEM.

W trakcie  9 lat działalności skonkretyzował się profil i  misja organizacji. Początkowo działania były skierowane do dzieci i młodzieży, w tej chwili widząc ogromną lukę i potrzebę stowarzyszenie oferuje działania głównie dla seniorów.

Przez te wszystkie lata zabiegali o środki finansowe na swoje działania. Nauczyli się jak pisać wnioski projektowe, jak przebrnąć przez niełatwy urzędniczy styl.

W sumie organizacji udało się pozyskać około 150 000 zł w ramach różnych grantów i dotacji. Dzięki tym środkom zaoferowali mieszkańcom wiele ciekawych zajęć i wyjazdów. Zostali również zauważeni przez Marszałka Województwa.

W 2017 roku razem z KGW Szlachcianki z Krzywanic otrzymali nagrodę Pana Marszałka dla Najlepszego Projektu w ramach przedsięwzięcia „Senior Wolontariusz- Lider zmian społecznych”. Nagroda wręczona podczas Gali Wolontariatu w Łodzi była wielkim wyróżnieniem . Pomału zaczynają być rozpoznawalną organizacją w województwie łódzkim, co cieszy i podnosi poprzeczkę.

W Radomsku współpracują ze Specjalnym  Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym od 2012 roku, kiedy to „ ich dzieci” występowały z Jasełkami w Ośrodku i bawiły się z uczniami Ośrodka w gry i zabawy. Raz na jakiś czas prowadzą w ramach wolontariatu warsztaty rękodzieła dla uczniów z Ośrodka. Współpracują też z uczniami szkoły w Lgocie Wielkiej, oraz ze szkolnym kołem wolontariatu gdzie wolontariuszki pomagają im w organizacji większych spotkań. Mają też bardzo dobre relacje ze Środowiskowym Domen Samopomocy w Krępie.

        

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD