Luxbud

Stowarzyszenie Panaceum kupi budynek od Urzędu Miasta? Trwają rozmowy

Polonaisse

Stowarzyszenie Centrum Pomocy Panaceum zwróciło się do miasta o sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w Radomsku przy ul. Sucharskiego z 85% procentową bonifikatą.

Stowarzyszenie od 2004r. wspiera osoby bezdomne. – Mamy plan rozwoju schroniska dlatego wnioskujemy o jak największą bonifikatę. Do końca roku jesteśmy w stanie wygospodarować 100 tys zł. – tłumaczył Damian Norymberg. – W planach mamy rozbudowę schroniska, tak aby zajmować się osobami starszymi, niesamodzielnymi. Dla porównania miesięczny koszt utrzymania w PCPR wynosi blisko 3,5-4 tys zł – dodał przedstawiciel Panacuem.

Na trwającej sesji Damian Norymberg przedstawił prezentację na temat funkcjonowania placówki. W ciągu kilkunastu lat stowarzyszenie cały czas się rozwija i inwestuje w budynek. Sam ośrodek został wyremontowany. Prezydent Jarosław Ferenc docenia ciężką pracę stowarzyszenia, jednak nie ukrywa, że jest zaskoczony propozycją tak wysokiej bonifikaty. Wedle rzeczoznawczy budynek jest wart około 580 tys zł. – Panaceum zasługuje na jak największą bonifikatę. Należy pochylić się nad tematem i przeanalizować sytuację finansową stowarzyszania – powiedział rany Bartłomiej Biskup.

Dzisiaj radni zdjęli projekt uchwały z obrad sesji. Nad tematem pochylą się na komisji.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD