Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

STRAJK W OŚWIACIE WISI NA WŁOSKU. TRWAJĄ SPOTKANIA

Adam Młynarski, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Radomsku spotkał się z przedstawicielami Zarządu Powiatu: starostą Beatą Pokorą oraz wicestarostą Jakubem Jędrzejczakiem. Głównym tematem rozmów były sprawy związane z protestem nauczycieli i zapowiadaną na 8 kwietnia akcją strajkową.

Jak wynika z informacji przekazanych przez ZNP, jeśli nie dojdzie do porozumienia ze stroną rządową, strajk obejmie wszystkie szkoły średnie prowadzone przez Powiat Radomszczański. Ze względu na dobro podopiecznych i konieczność opieki nad młodzieżą z bezwzględnego strajku wyłączona zostanie Bursa Szkolna, a w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym pracować ma personel internatu oraz dyżurni pracownicy w celu zapewnienia opieki nad uczniami przebywającymi na terenie placówki.

Przedstawiciel ZNP poinformował także, że uczestnicy protestu deklarują chęć odpracowania czasu strajku w formie dodatkowych zajęć prowadzonych po zakończeniu akcji protestacyjnej. Władze powiatu, rozumiejąc wagę problemu zadeklarowały, że środki finansowe przekazane do dyspozycji placówek oświatowych nie zostaną uszczuplone, aby w przypadku krótkotrwałego strajku była możliwość wynagrodzenia pracowników szkół za realizowane przez nich dodatkowe zajęcia.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW