Select

Strażacy ćwiczyli z żołnierzami 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

Polonaisse

W czwartek, 18 marca w lasach należących do Nadleśnictwa Przedbórz odbyły się manewry żołnierzy z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, w których udział brali również strażacy z KP PSP Radomsko, KM PSP Piotrków Tryb, OSP KSRG Przedbórz i OSP Sokoła Góra.

Ćwiczenia obejmowały dwa epizody. W pierwszym z nich, strażacy stanowili zabezpieczenie przeprawy żołnierzy przez rzekę Pilicę na wysokości miejscowości Chałupy w gminie Przedbórz. Po zabezpieczeniu przeprawy, odbyła się symulacja akcji poszukiwawczej zaginionego żołnierza, w tym przeszukanie koryta rzeki przez płetwonurków ze „Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Piotrków”, w skład której wchodzą m.in. strażacy z KP PSP Radomsko i KM PSP Piotrków Tryb. W drugiej części ćwiczeń nastąpiła ewakuacja  żołnierzy z jednego brzegu rzeki na drugi przy wykorzystaniu łodzi wiosłowej płaskodennej. Ten epizod miał miejsce na wysokości Białego Brzegu.

Dzięki ćwiczeniom strażacy biorący w nich udział mieli możliwość wyrobienia odpowiednich nawyków i zasad postępowania w przypadku prowadzenia działań ratowniczych bądź poszukiwawczych na terenach przyrzecznych, a także doskonalić techniki ratownictwa wodnego w stopniu podstawowym i specjalistycznym. To także możliwość wypracowania wzajemnych zasad współpracy oraz zapoznanie się obydwu formacji z możliwościami sprzętowymi, jakimi dysponują oraz rozpoznanie terenu w zakresie możliwości prowadzania działań, w tym możliwości dojazdu oraz wodowania sprzętu pływającego- mówi Artur Bartosik, p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD