Studenci PANS w Nysie zaprezentowali pomysły na zagospodarowanie terenów wokół zbiornika na Wymysłówku

Reklama

Studenci Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie zaprezentowali w urzędzie miasta w Radomsku pomysły na zagospodarowania terenów wokół zbiornika wodnego na Wymysłówku.


W koncepcjach znalazły się projekty wielofunkcyjnego budynku dla mieszkańców dzielnicy (co było warunkiem przekazania miastu 14 ha terenów przez wspólnotę mieszkańców Wymysłówka), ale też m.in. tereny rekreacyjne, obiekty dla seniorów, ścieżki rowerowe, pływające baseny, ogrody sensoryczne, parkingi, stacja ładowania pojazdów elektrycznych, hotel, lokale gastronomiczno-usługowe i wiele innych. Wszystko z zastosowaniem innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań.

To tereny bardzo ważne dla Radomska, a po realizacji części założeń byłyby też atrakcyjne i otwarte dla turystów. Dlatego pojawiły się też pomysły utworzenia zaplecza turystycznego w postaci pola namiotowego i caravaningowego czy zabudowy letniskowej. Co istotne, przedstawione koncepcje przewidują realizację etapową.

Wypoczynek sobotnio-niedzielny jest potrzebny. Nie każdego stać na długie wyjazdy, więc chętnie skorzysta z tej oferty, nie tylko mieszkaniec Radomska – mówił dr hab. Bogusław Szuba, pod którego kierunkiem powstała część prac.

Bardzo interesujące koncepcje, w każdej znajduję coś ciekawego. Z pewnością po konsultacjach z mieszkańcami, radnymi wybierzemy to, co najlepsze – podsumował sobotnie spotkanie prezydent Jarosław Ferenc.

Spotkanie z prezydentem Radomska odbyło się w sobotę, 25 lutego.


Czytaj też: Radomsko: miejskie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Program

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD