Luxbud

Studenci RUTW ,,Wiem Więcej” rozpoczęli nowy rok akademicki

Polonaisse

Seniorzy z Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku Wiem Więcej rozpoczęli nowy rok akademicki.


Inauguracja nowego roku akademickiego odbyła się 3 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęto od wspólnego zaśpiewania pieśni średniowiecznych żaków Gaudeamus Igitur. Następnie nowi studenci wstępujący w szeregi uniwersytetu złożyli ślubowanie studenta.

Zaproszeni goście wysłuchali wykładu popularnonaukowego „Leszek Czarny założyciel Radomska”, który wygłosił dyrektor PSP nr 7 Radosław Bartnik oraz części artystycznej w wykonaniu zespołu Appassionata.

Nowoczesny senior ma swoje pasje i zainteresowania i z powodzeniem je realizuje. Nasi seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym naszego miasta, a my staramy się ich w tym wspierać – zauważyła dr Anna Kapuścianek, prezes Uniwersytetu III Wieku “Wiem Więcej”.

Celem uniwersytetu jest m.in. zmiana wizerunku osoby starszej. Senior XXI wieku to osoba aktywna, zaangażowana, otwarta na świat i innych ludzi, ucząca się języków obcych i obsługi komputera. W ofercie zajęć organizowanych w ramach RUTW są nie tylko wykłady o różnej tematyce, ale także m. in. nauka języka angielskiego, imprezy okolicznościowe i sportowe, wycieczki krajoznawcze, zajęcia w rozmaitych sekcjach, warsztatach i klubach.

Uczestnicy mogli także obejrzeć wystawę pięknych dekoracji roślinnych z przydomowych ogródków ph. ,,Chrońmy bioróżnorodność”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD