Sukcesy ZKS na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Zawodnicy ZKS Radomsko na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Janowie Lubelskim uzyskali tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski w swoich kategoriach.

Zawody trwały od 14 do 16 września. Filip Loch w kat. 65 kg wygrał wszystkie walki i został Mistrzem Polski w kategorii wiekowej kadet. Natomiast Dawid Stefaniak w kategorii wagowej 60 kg, po serii zwycięskich walk uległ w finale silniejszemu zawodnikowi z Białegostoku i został Vice-mistrzem Polski kadetów. Obaj radomszczańscy zapaśnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem, wolą walki i poprawili swoje zeszłoroczne wyniki.

Filip Loch w drodze do złota stoczył 5 walk, w których przez przewagę punktową lub techniczną pokonał zawodników z czołowych klubów z całej Polski. W finale stoczył zwycięską walkę z zawodnikiem z Pabianic.

Dawid Stefaniak w drodze do finału rozgromił w ciężkich bojach trzech rywali, w trzeciej rundzie miał wolny los, natomiast w finale musiał uznać wyższość swego przeciwnika.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store