Luxbud

Świat toruńskiego piernika zawita do Radomska

Polonaisse

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu zapraszają do zwiedzania interaktywnej wystawy  „Świat toruńskiego piernika”. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

„Świat toruńskiego piernika” to wystawa prezentująca tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło, a także świat XIX – wiecznego przemysłu i handlu. Powstała w 2008 r. i stanowi „wędrujący” wariant ekspozycji o tym samym tytule, mieszczącej się w piwnicach Domu Mikołaja Kopernika.

Ekspozycja ukazuje niezwykły interaktywny, multimedialny świat najsłynniejszego toruńskiego przysmaku. Charakteryzuje ją podział na moduły.  W scenerii wystawy będą odbywać się warsztaty własnoręcznego formowania pierników dekoracyjnych. Zwiedzanie będzie połączone z wypiekiem i poczęstunkiem piernikami z Fabryki Cukierniczej Kopernik.

 

Ekspozycja skierowana do każdej grupy wiekowej, zarówno do dzieci jak i młodzieży, a także osób dorosłych. Wystawę można zwiedzać od niedzieli, 7 marca w Galerii Muzeum, ul. Narutowicza 1. Wszelkie informacje na temat wystawy pod numerem tel. 44 683 56 51 .

Czytaj też: Warsztaty fotograficzne w plenerze

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD