Luxbud

ŚWIĄTECZNIE I ZDROWO W MDK [FOTO]

Polonaisse

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku trwa impreza pod hasłem „Świątecznie i zdrowo”. Przygotowano wiele atrakcji.

Spektakle i projekcje bajek dla dzieci oraz warsztaty tworzenia świątecznych ozdób oraz degustacje wigilijnych potraw – to tylko niektóre atrakcje imprezy „Świątecznie i zdrowo”, zorganizowanej przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych, we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Najważniejszym celem wydarzenia jest kultywowanie świątecznych tradycji wśród najmłodszych a także promocja regionalnych potraw i produktów. – Chcemy, w tym przedświątecznym tempie zatrzymać się na chwilę i uzmysłowić – szczególnie dzieciom i młodzieży, jak ważne jest kultywowanie tradycji. Chcemy też uświadomić, że wykonane własnoręcznie potrawy i ozdoby są znacznie lepsze od tych, które możemy kupić w marketach – mówi Krystyna Michalska z Fundacji Inicjatyw Kulturalnych.

Podczas zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury imprezy swoje wyroby prezentuje kilkanaście działających na terenie powiatu radomszczańskiego Kół Gospodyń Wiejskich. Na przygotowanych przez nie stoiskach znajdują się nie tylko świąteczne danie, takie jak chociażby pierogi, ale też wspaniałe dekoracje i ozdoby.

– Bardzo się cieszę, że Koła Gospodyń Wiejskich tak prężnie działają, że dzięki ich zaangażowaniu świąteczne tradycje nie zaginą. To bardzo ważne, by przekazywać je z pokolenia na pokolenie – podkreśla poseł Anna Milczanowska, która objęła wydarzenie patronatem.

Spotkaniu towarzyszy konkurs na najlepsze pierogi oraz na najpiękniejszą świąteczną dekorację stołu.

W ocenie jury najlepsze pierogi przygotowało KGW z Kodręba. Wyróżnienie przyznano GKW Getrudowianki z Gertrudowa. Najpiękniejsze stoisko przygotowało KGW z Myśliwczowa. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano KGW Szprychy z Niedośpielina.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD