SYLWESTER I NOWY ROK W SZPITALNYCH STATYSTYKACH

Reklama

Blisko 250 osób trafiło w ciągu noworocznego weekendu na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Radomsku. Jak podkreślają pracownicy szpitala, ze świętowaniem Nowego Roku było różnie: ogólnie byliśmy ostrożniejsi niż we wcześniejszych latach, jednak nie obyło się bez poważnych interwencji medycznych.

Kilkunastu pacjentów z powodu pobić, stłuczeń i zwichnięć zostało zaopatrzonych na części zabiegowej SOR. Oddział odnotował także kilka przypadków związanych z nieszczęśliwym zakończeniem sylwestrowej zabawy.

– Najpoważniejszy wynikał z nieprawidłowego odpalania petardy. Pacjent po wstępnym zaopatrzeniu w SOR został przekazany do dalszej hospitalizacji w Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. Sporo pacjentów musiało skorzystać z opieki medycznej z powodu nadużycia alkoholu. Trafiały do nas osoby będące pod wpływem alkoholu a także przypadki osób z alkoholowym zespołem abstynenckim. Według lekarzy, noc była spokojna. Tradycyjnie już w okresie świątecznym sporo chorych trafiło także do lekarzy w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej głównie z dolegliwościami układu pokarmowego. Gorączka, infekcje dróg oddechowych, złe samopoczucie, nadciśnienie, tętnicze, biegunki, bóle brzucha i wymioty to najczęstsze objawy z którymi zgłaszali się do nas pacjenci z terenu powiatu radomszczańskiego – mówi kierownik kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku Przemysław Drozdek.

Ogólnie w czasie noworocznego weekendu udzielono ponad 450 porad ambulatoryjnych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD