Reklama
APLIKACJAKULTURA

Szachy i kodowanie robotów edukacyjnych w Muzeum Regionalnym

Wczoraj w ramach akcji „LATO W MUZEUM 2020” w Galerii Muzeum odbyło się wakacyjne spotkanie z szachami i kodowaniem robotów edukacyjnych. Miłośnicy, ale także i początkujący amatorzy poznali podstawowe zasady gry w szachy. Organizatorzy spotkania zapewnili fachową wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.

Szach Mat Amigo to nieformalna grupa pasjonatów szachów i kodowania robotów edukacyjnych, która dzieli się swoją wiedzą na zajęciach organizowanych w Muzeum. Roboty i tablety do nauki kodowania dla dzieci udostępniane są przez Gminną Bibliotekę w Kłomnicach.

Kodowanie, programowanie – bywa nazywane „trzecim językiem”, który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego, by odnaleźć się dziś na rynku pracy. Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale tez w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi.

Warto mieć – przynajmniej podstawowe – umiejętności programistyczne, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami,  a przede wszystkim – pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług. Takie nabyte umiejętności przez dzieci i młodzież podczas warsztatów pozwolą w łatwiejszy sposób zrozumieć różne nowinki technologiczne.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW