„SZKLANA NIEDZIELA” JUŻ W LIPCU

Reklama

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku corocznie współorganizują plenerowe spotkanie edukacyjne w postaci Ekopikniku dla mieszkańców Radomska i okolic. Tegoroczna impreza będzie przebiegała pod hasłem „Szklana niedziela” i poświęcona będzie selektywnemu gromadzeniu opakowań szklanych. Wydarzenie odbędzie się 1 lipca w Parku „Solidarności” w godzinach  16.00 – 19.00.

– Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom zasad prawidłowego pozbywania się odpadów szklanych – wrzucania do pojemnika na szkło wyłącznie opakowań szklanych po ich wcześniejszym opróżnieniu – zauważa Katarzyna Machura z PGK w Radomsku.

Dla najmłodszych organizatorzy zaplanowali gry i animacje ekologiczne (zabawa z chustą animacyjną, malowanie buziek, warsztaty robienia baniek mydlanych, kąciki plastyczne). Całości imprezy będą towarzyszyły akcje zbiórkowe opakowań szklanych, baterii i telefonów komórkowych w zamian za praktyczny gadżet ekologiczny. Dla dorosłych uczestników Ekopikniku są zaplanowane konkursy z nagrodami oraz loteria.

Najmłodsi w tym dniu mogą również skorzystać z propozycji Kina Pasja, gdzie już od 10.30 przychodząc na niedzielny poranek pod hasłem „Mała Pasja. Baśnie i bajki polskie” będą mogli obejrzeć trzy bajki: „Smok Wawelski”, „Bazyliszek” i „O Zefliku i Smoku”. Po projekcji na dzieciaki będą czekały warsztaty z ekorecyklingu – tworzenia smoków z rolek po papierze toaletowym.

Całość przedsięwzięcia uświetnią koncerty „Słowiańska krew” Agencji Mozart oraz koncert ucznia ZSEiE w Radomsku – Sebastiana Chwilczyńskiego.

Przypominamy, iż Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku corocznie organizują plenerowe przedsięwzięcie edukacyjne w postaci Ekopikniku dla mieszkańców miasta Radomska i okolic.

Dodatkowo 1 lipca br. w godzinach od 10.00 do 13.00 będzie można za 1 zł adoptować bezdomnego psa lub kota z radomszczańskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje dwutygodnik „Pomiędzy Stronami” i portal internetowy: www.pulsradosmka.pl

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD