MEBIN

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa dobiegła końca. I LO wysoko w rankingu

Jubiler Ako

Po prawie półrocznych zmaganiach Szkolna Internetowa Gra Giełdowa dobiegła końca. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, w składzie: Łukasz Kowalczyk, Jan Woźniak, Karol Zaskórski znalazła się wśród najlepszych drużyn. W ścisłym finale zajęła 16. miejsce w Polsce. W SIGG walczyło ponad 5 tysięcy drużyn.

Dwadzieścia najlepszych drużyn w kraju miało okazję zaprezentować się na uroczystej gali zorganizowanej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.Uczestnikami tegorocznej, XIX edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) było niemal 13 tys. uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych, którzy utworzyli blisko 5 tys. zespołów. Wyniki konkursu, poznaliśmy podczas finałowego etapu, który odbył się wirtualnie w dniach 19 – 23 kwietnia br. Podczas ostatniego etapu zwycięskie zespoły z dwóch poprzednich etapów starały się pomnożyć wirtualne środki.

Przedmiotem wirtualnych inwestycji w Finale SIGG były akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40, ETF-y, kontrakty terminowe na akcje, kontrakty terminowe na indeksy WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty walutowe. Główną nagrodę w konkursie odebrał zespół „Inwestorzy z Micka” z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Kolejne, czołowe miejsca zajęły drużyny: „Szóstka53”, „Szóstka46”, „Parówex Remastered” oraz „II LO POZNAŃ – 3F”. Licealiści z Radomska zajęli 16. miejsce.


Czytaj też: „Odmrażanie kultury”. Co zobaczymy w Miejskim Domu Kultury?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW