SZPITAL ODZYSKUJE POZYCJĘ NA RYNKU

Reklama

Tak twierdzi dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Szpital przyjmuje coraz więcej pacjentów, pracuje na maksimum możliwości, cieszy się coraz lepszą renomą – zauważa dyrektor Piotr Kagankiewicz.

Dyrektor radomszczańskiego szpitala mówi wprost: „Sytuacja szpitala pod względem medycznym jest bardzo dobra, ponieważ przyjmujemy coraz więcej pacjentów, wykonujemy coraz to nowe zabiegi.  Sytuacja finansowa naszej placówki też jest dobra”.

Zachowawcza wypowiedź w sprawie finansów skłania do pytań. Te dyrektorowi Kagankiewiczowi zadali dziennikarze, ponieważ radni zasiadający w komisji zdrowia o nic nie pytali…

Dobra, ale na ile – pytali dziennikarze.

Nie chcę mówić konkretnie… Wiemy, że w grudniu będą płacone nadwykonania. Mamy dosyć pokaźną kwotę do odzyskania (blisko 3 mln złotych – dop. red.), zatem sytuacja finansowa jest dobra –  stwierdził dyrektor.

Dobra, ale jak dobra? – drążyli dziennikarze.

Ponad  2 mln złotych za 3 kwartały tego roku szpital jest na plusie. Na koniec roku zysk szpitala będzie jeszcze lepszy – odpowiedział dyrektor radomszczańskiej lecznicy.

Korzystając z okazji rozmowy z dyrektorem Piotrem Kagankiewiczem dziennikarze pytali też, jak Szpital Powiatowy w Radomsku odnalazł się w sieci szpitali.

Bez problemu odnaleźliśmy się w sieci szpitali. Ten kwartał pracujemy na 100 proc. swoich możliwości. Efektem tego będzie naliczenie nowej wartości ryczałtu na pierwsze półrocze 2018 roku – stwierdził Kagankiewicz.

Obowiązująca od 1 października tego roku sieć szpitali miała zlikwidować kolejki do lekarzy. Czy tak faktycznie jest?

Chociaż staramy się przyjmować maksimum pacjentów, to nie zauważyłem spadku kolejek. Chcę jednak zauważyć, że nasz szpital nie może być szpitalem porównawczym w sensie zafunkcjonowania sieci szpitali, ponieważ wyczuwalne jest odzyskiwanie jego pozycji na rynku, a co za tym idzie większe jest zainteresowanie pacjentów świadczonymi przez niego usługami medycznymi. Taka sytuacja, kolokwialnie mówiąc, że szpital staje się coraz popularniejszy wśród pacjentów, może spowodować, że pomimo ciężkiej i wytężonej pracy całego personelu kolejki zamiast się zwiększać będę wzrastać – zauważa dyrektor Piotr Kagankiewicz.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD