Select

Szpital Powiatowy w Radomsku zakupił dwie najnowocześniejsze karetki

Jubiler Ako

Szpital Powiatowy w Radomsku ma dwa nowe ambulanse.


Ratownictwo to przede wszystkim ludzie: lekarze i ratownicy medyczni, jednak bez nowoczesnego sprzętu nie są w stanie skutecznie udzielać pomocy medycznej. Niezawodne i sprawne ambulanse to niezbędne narzędzie do pracy zespołów ratownictwa medycznego, których zadaniem jest zabezpieczenie pacjenta i przewiezienie go do właściwego szpitalnego oddziału ratunkowego.

Nowe ambulanse, które trafiły do radomszczańskiej palcówki to zdecydowanie najnowocześniejsze pojazdy, jakimi będą dysponowali ratownicy medyczni.

Karetki są dostosowane do aktualnych standardów, zamontowano w nich też dodatkowe oświetlenie, przez co będą bardziej widoczne na drodze. Karoseria nowych ambulansów ma żółty kolor, co wychodzi naprzeciw wytycznym Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którymi od stycznia 2028 roku wszystkie auta funkcjonujące w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego mają mieć ujednolicony żółty kolor i oznakowanie.

Zakup pozwoli odnowić posiadany tabor obecnych ambulansów medycznych. Pojazdy zastąpią najbardziej wysłużone karetki działające w systemie ratownictwa medycznego. Trwa przygotowywane nowych ambulansów do pracy, tak aby za kilkanaście dni mogły wyjechać na ulice powiatu radomszczańskiego i pajęczańskiego.

Ambulanse kosztowały ponad 960 tysięcy złotych. Szpital kupił je za pieniądze z własnego budżetu oraz środków pozyskanych w ramach dotacji z Urzędu Miasta w Radomsku.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD