SZPITAL SZKOLI PRACOWNIKÓW

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku przyznał Szpitalowi Powiatowemu w Radomsku środki finansowe z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników.
– Dzięki środkom pozyskanym z Krajowego Funduszu Szkoleniowego zrealizowanych zostanie kilka szkoleń, w których udział weźmie kilkunastu pracowników szpitala. Szkolenia dedykowane są zarówno dla personelu medycznego – pracowników Zakładu Rehabilitacji, jak i pracowników pionu administracyjnego – mówi kierownik kancelarii szpitala Przemysław Drozdek.
W tym roku udało się pozyskać kwotę dofinansowania – około 80 tys. zł. Wsparcie kształcenia ustawicznego środkami KFS udzielane jest na zasadach pomocy de minimis. Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. 80 proc. kosztów kształcenia ustawicznego finansowanych jest z KFZ, natomiast 20 proc. stanowi wkład własny szpitala.
(info: Szpital Powiatowy w Radomsku)