Reklama
KOMBIT-kasy

SZPITAL WZBOGACA SIĘ O NOWY SPRZĘT

Do Szpitala Powiatowego w Radomsku dotarła już większość sprzętu, zakupionego dzięki dotacji, jakie placówka otrzymała z radomszczańskiego magistratu i starostwa.

Od listopada Szpital Powiatowy w Radomsku korzysta już nowej karetki, zakupionej dzięki dotacji w kwocie 250 tys. złotych, przekazanej przez radomszczańskie starostwo.

– Karetka używana jest przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Wykorzystywana jest do transportu sanitarnego oraz transportu osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Pojazd wyposażony jest w respirator, pompę infuzyjną, defibrylator oraz inne niezbędne urządzenia – wyjaśnia kierownik kancelarii szpitala Przemysław Drozdek.

Oprócz karetki, radomszczański szpital został wyposażony również w dwa urządzenia do powierzchniowego ogrzewania pacjenta, oraz separatory, które są montowane na Oddziale Intensywnej Terapii. 60 tys. złotych na ten cel przekazał radomszczański magistrat.

– Urządzenia do ogrzewania pacjenta są niezbędne do funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Służą do utrzymania właściwej temperatury ciała oraz ogrzewania osób znajdujących się w stanie hipotermii. Montowane na Oddziale Intensywnej Terapii separatory będą służyły do wydzielenia stanowisk intensywnej terapii. Dodatkowo będą tworzyć barierę przed zakażeniami a także zapewniać intymność i godność osób przebywających na oddziale – wyjaśnia Przemysław Drozdek.

Kolejne dofinansowania magistratu w wysokości 200 tys. złotych pozwoli na zakup sprzętu dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Neonatologicznego. Na oddziały te do końca roku trafią: kardiomonitor ze stacją monitorującą, dwa respiratory, dziewięć pomp infuzyjnych, głowica do aparatu USG oraz ssaki elektryczne.

– Chciałbym podziękować zarówno władzom miasta, jak i powiatu, które nas systematycznie wspierają. Dzięki temu realizujemy kolejne cele, które stawiamy przed sobą. Gdy tylko dotrze do nas ten sprzęt, zgłosimy gotowość do świadczenia usług na poziomie drugiego stopnia referencyjnego, zarówno na Oddziale Neonatologicznym, jak i na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym – mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku Piotr Kagankiewicz.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW