Tak świętowano Dzień Kobiet w Muzeum Regionalnym w Radomsku [FOTO]

Reklama

Za nami Dzień Kobiet w Muzeum Regionalnym w Radomsku, w którym przygotowano dla pań kulturalne doznania połączone z edukacją zdrowotną na temat m.in. profilaktyki raka piersi.


Świętowanie Dnia Kobiet w muzeum rozpoczęto od oprowadzenia po ekspozycji czasowej pt. “Damy i Gorszycielki. Kobieta w Dwudziestoleciu Międzywojennym”, które poprowadził adiunkt w Dziale Sztuki Jakub Lesiński.

Ekspozycja opisuje rolę kobiety w poszczególnych sferach życiowych: kobiety w medycynie, kobiety lekarki w Polsce, kobiety w polityce, kobiety w wymiarze sprawiedliwości, kobiety w sporcie, kobiety w armii, kult piękna, fryzura, moda damska okresu międzywojennego.

Przyznane Polkom prawo wyborcze w 1918 r. było czynnikiem przemian, jakie zaczęły zachodzić w życiu kobiet w początkach XX w. Zmianie uległy wszystkie sfery życia: wprowadzono przepisy prawne umożliwiające podejmowanie kobietom pracy zarobkowej, uniezależnienie od męża i możliwość samodzielnego gospodarowania własnym majątkiem.

Wystawę można oglądać do końca marca br. Więcej o wystawie przeczytasz TUTAJ i TUTAJ.

Oprócz tego zaprezentowana została teczka edukacyjna opisująca “Kobiecą Historię Radomska”, w której znalazły się biogramy kobiet mających wpływ na historię naszego miasta.

Swoje stoisko dotyczące kobiecego zdrowia i profilaktyki raka piersi zaprezentowali Radomszczański Klub Amazonek oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Radomsku, na których m.in. przeprowadzany był instruktaż z samobadania piersi. Na koniec był dla wszystkich słodki poczęstunek, przygotowany przez organizatorki wydarzenia.

Z naręczem kwiatów muzeum odwiedzili również członkowie Koalicji Obywatelskiej w Radomsku, by każdą napotkaną panią obdarować tulipanem, a przy okazji zapoznając się z tematyką wystawy.


Czytaj też: Koncert z okazji Dnia Kobiet w MDK w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD